אמינות | מקצועיות | זמינות
עורך דין ליאור ביבי

מתי מומלץ להסתייע בעורך דין העוסק במקרקעין? תמיד!

אם הגעתם עד כאן, ברכות. כנראה שאתם מחפשים עורך דין מקרקעין ואתם עומדים לפני צעד משמעותי בעל השלכות כלכליות ומשפטיות על חייכם שנים רבות קדימה!

בין אם החלטתם למכור נכס מקרקעין או לקנות דירה, אולי אתם לקראת חתימה על הסכם שכירות או מצויים במרכזו של סכסוך עם דייר סרבן, אולי ירשתם נכס או קיבלתם נכס במתנה, בכל מקרה חשוב שתדעו כי פנייה לעורך דין מקרקעין מקצועי, הבקיא בתחום, אשר ילווה וייצג אתכם היא אחד מהצעדים החשובים ביותר שאתם יכולים לעשות.

אז באיזה שלב חשוב לפנות לעורך דין נדל"ן?

עכשיו. אם אתם כבר חייגו אלינו או שלחו בקשה ונחזור אליכם בהקדם.

עורך דין מקרקעין
עורך דין לענייני מקרקעין

אלו השלבים בהם חשוב ומומלץ לפנות לקבלת ייעוץ מעורך דין נדל"ן:

מכירה או רכישה של נכס מקרקעין –אתם לקראת רכישה או מכירה של נכס נדל״ן? אולי אחד ההורים מעוניין להעביר לכם נכס במתנה? קודם כל מזל טוב. עכשיו חשוב לדעת כי כדאי לפנות לעו״ד בטרם החתימה על חוזה המכירה או הרכישה ובכדי לקבל ייעוץ, ליווי וייצוג בעסקה. עסקת מקרקעין היא לרוב עסקה יקרה ובעלת וסיכונים לא מעטים שיכולים להשפיע עליכם שנים רבות קדימה.

עורך דין לענייני מקרקעין ינהל עבורכם את העסקה בצורה הטובה ביותר, יבצע בדיקה מקדמית של אופן רישום הזכויות בנכס, יבחן האם ישנם ׳בעיות׳ עם הנכס (כדוגמת חריגות בנייה, העדר אישורי בנייה, ליקויים בנכס וכיוב׳), יבדוק עבורכם את הסכם המכר, ידאג להגן על האינטרסים שלכם בעת המו״מ עם הצד השני ואף ידאג לרישום זכויותיכם בנכס. תפקיד חשוב נוסף של עוה״ד הוא לבחון את סוגיות המס שיכולות לצוץ בעת עריכת העסקה ולסייע לכם בעריכת תכנון מס אישי ונכון.

השכרה או שכירות של נכס מקרקעין – בין אם החלטתם להשכיר את הנכס שבבעלותכם ובין אם החלטתם לשכור נכס, חשוב לפנות לעו״ד העוסק במקרקעין ובכדי למנוע מחלוקות אפשריות שלא פעם צצות במסגרת מערכת היחסים שבין משכיר ושוכר.

אם אתם משכירי הנכס, עוה״ד יערוך עבורכם את הסכם השכירות כך שיגן על האינטרסים שלכם בצורה הטובה ביותר תוך דאגה כי תיטלו ערבויות מתאימות. לחילופין, אם אתם שוכרי הנכס, עוה״ד יבחן את הסכם השכירות שאתם עתידים לחתום עליו, יבחן את הערבויות הנדרשות מכם ואף יסייע בניהול המו״מ מול המשכיר, ככל ונדרש כזה. 

קבלת נכס בירושה – אם קיבלתם נכס בירושה, בין אם לפי צו ירושה, צו קיום צוואה או לפי הסכם בין יורשים, יש לרשום את הזכויות בנכס על שמכם ומדובר בפרוצדורה משפטית סבוכה, אשר יש לעשותה בצורה מקצועית ומדויקת ובאמצעות פנייה לעו״ד בעל ניסיון בתחום. מידע בנושא: עריכת צוואות.

ייצוג משפטי בסכסוכי מקרקעין – השכרתם נכס והדייר לא משלם? תם החוזה והדייר מסרב לצאת מן הדירה? חשוב שתדעו כי החוק מגן עליכם וכיום באמצעות פרוצדורה משפטית מהירה, ניתן להגיש תביעה לפינוי הדייר הסרבן מן הדירה ולאחר מכן אף להגיש נגדו תביעה משפטית לקבלת פיצוי עבור מלוא הנזקים שנגרמו לכם. 

אם חיפשתם עורך דין לענייני מקרקעין, כדאי שתדעו שמלבד תחומים אלו משרדנו מעניק גם שירותים של ליווי במו״מ לרכישת נכס, הכנת חוזי רכישה ומכירה, ניהול נכסי מקרקעין, הסכמי חלוקת קרקעות, סכסוכי מקרקעין מורכבים, שירותי נוטריון ועוד.

זקוקים לעורך דין נדל"ן / עורך דין לענייני מקרקעין?
הנכם מוזמנים לפנות אלינו ונשמח לסייע, חייגו למספר 0544-344-399

אם עניין אתכם לקרוא על עורך דין לענייני מקרקעין, אולי יעניין אתכם גם:

*האמור לעיל הינו לצורכי אינפורמציה בסיסית, ואיננו מהווה ייעוץ משפטי ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.*

לפרטים נוספים ולתיאום פגישת ייעוץ עם עו"ד ליאור ביבי,
אתם מוזמנים ליצור קשר באמצעות האתר או במס': 0544-344-399.